PAPIER

Papier w możemy podzielić na kilka rodzajów. Papiery do pakowania różnią się też gramaturą co wpływa na jego sztywność i wytrzymałość.
Gramatura to masa papieru podawana w gramach na metr kwadratowy. Oznacza to tyle, że producent papieru potrzebował, w przypadku gramatury 90 g/m2, 90 g masy papierowej do stworzenia 1 metra kwadratowego papieru. Im większa gramatura tym papier staje się bardziej sztywny, grubszy oraz cięższy.

Papier pakowy – do 160 g/m2 (zobacz więcej)

Wytrzymałość jest różna dla oferowanych papierów ze względu na technologię produkcji i materiału, z którego powstają. Papiery pakowe służą również często jako przekładki, podkładki lub proste opakowanie. Zastosowanie znajdują również jako materiał na torby papierowe i worki lub jako wypełniacz paczki amortyzujący wstrząsy albo podkreślający estetykę pakowania z ekologicznym charakterem, który ma podstawy w jego produkcji. Wyspecjalizowane papiery pakowe posiadające atest spożywczy, służą również do pakowania żywności. Najpopularniejszy i najtańszy to papier szary, czyli makulaturowy, bardziej wytrzymały jest Kraft A-Liner. Najszlachetniejszy jest papier prążkowany. Charakteryzuje się wysoką gładkością i połyskiem oraz dużą wytrzymałością. Papier prążkowany oraz papier kraftliner nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Natomiast półpergamin jest to biały, cienki papier posiadający atest spożywczy do kontaktu z żywnością.

Karton

Kiedy papier zaczyna przekraczać 160 g/m2 możemy zacząć nazywać go kartonem. Jego gramatura dochodzi do ok. 315 g/m2. Można go, z pewnym ograniczeniem, wyginać i formować. Karton jest znacznie sztywniejszy od papieru do druku. Najczęstszymi przykładami kartonu są bloki techniczne, okładki książek czy katalogów.

Tektura (zobacz więcej)

To każdy rodzaj papieru, którego gramatura przekracza 315 g/m2. Możemy spotkać tektury lite lub wielowarstwowe. Tektury wielowarstwowe produkowane są z kilku warstw, linerów (warstwy płaskie) oraz flutingów (warstwy falowane, które zajmują środek tektury). Oznacza to, że dana tektura będzie bardziej lub mniej odporna na czynniki zewnętrzne czy też zniszczenia fizyczne. Tekturę najczęściej wykorzystuje się do tworzenia opakowań, pudełek.

Wyróżniamy cztery gatunki tektury ze względu na jej budowę:

  • biała – stworzona ze ścieru drzewnego białego,
  • brązowa – wyprodukowana ze ścieru drewna parowanego,
  • szara – powstała z włókien makulatury, szmat i wielu innych,
  • powlekana – zbudowana jest z kilku warstw tektury powlekanych różnymi materiałami.

W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

WARUNKI WSPÓŁPRACY I REJESTRACJA

Rejestracja

  1. Proszę wypełnić KRÓTKI FORMULARZ REJESTRUJĄCY Państwa Firmę w naszej bazie danych.

Zamówienia

  1. Proszę złożyć zamówienie otwarte zgodnie z ofertą. Potwierdzimy realizację po zapłaceniu faktury proforma i skorzystacie Państwo z rabatu.
  2. Jeżeli chcą Państwo kupować na termin płatności prosimy przesłać dokumenty dla faktora i poczekać 14 dni na przyznanie limitu.
  3. W celu zapewnienia ciągłości dostaw, możecie Państwo złożyć jednorazowe zamówienie na ilości i rodzaje opakowań, które będziecie zamawiać w danym miesiącu. Zapewni to odpowiedni zapas który ułatwi szybką i terminową realizację zamówień.
  4. Wyprodukowanie deklarowanych ilości trwa 10 dni roboczych. Palety z opakowaniami zabezpieczone będą folią stretch.
  5. Zamówione towary możemy dla państwa przechowywać w naszym magazynie. Więcej informacji w zakładce MAGAZYNOWANIE.
  6. Minimum logistyczne przy odbiorze własnym i wysyłce, to 1 paleta danego rodzaju opakowania.

Oferta

  1. Po rejestracji wyświetlą się Państwu ceny naszych produktów. W celu sprawdzenia jakości  wykonywanych przez nas pudełek, możemy nieodpłatnie wysłać do Państwa wzory.
  2. Jeżeli chcą Państwo zamówić wyroby których nie ma w naszym cenniku prosimy o przesłanie zapytania ofertowego lub dostarczenie wzorów opakowań, a my zrobimy projekt i wycenę.
  3. Jeżeli nie wiecie Państwo jak opakować swoje produkty, możecie skorzystać z usługi projektowania opakowań i wykonania wzorów. Więcej informacji w zakładce PROJEKTOWANIE OPAKOWAŃ oraz PRODUKCJA WZORÓW.

Płatność

  1. Przedpłata.
  2. Termin 45 dni - w przypadku zgody klienta na faktoring bankowy bez regresu z ubezpieczeniem oraz pozytywną weryfikacją banku dla zgłoszonego limitu kredytowania

DOSTAWA

  1. Po zrealizowaniu Państwa zamówienia, wystawiamy FV i skontaktujemy się w celu awizacji odbioru własnym transportem lub umówimy termin dostawy. Cennik usług transportowych w zakładce TRANSPORT.
  2. Możecie też Państwo skorzystać z usługi magazynowania. Więcej informacji w zakładce MAGAZYNOWANIE.
ILOŚĆ PALETCENA NETTO
ZA SZTUKĘ [PLN]
11 i więcej70,00
6 - 1080,00
1 - 5100,00
MIX PUDEŁEK NA PALECIE200,00

* CENA PALETY 1200 x 800 - 15 ZŁOTYCH

RABATY

  1. Jeżeli skierujecie do nas firmę, która skorzysta z naszej oferty, dostaniecie Państwo 5 % prowizji od kwoty pierwszego zrealizowanego zamówienia przez polecaną Firmę, w formie rabatu rozliczonego przy kolejnym Państwa zamówieniu.
OBRÓT MIESIĘCZNY NETTO [TYS.]RABAT [%]
707
606
505
404
303
202

* RABAT BĘDZIE ROZLICZANY KWARTALNIE PO WERYFIKACJI TERMINOWOŚCI ZAPŁATY

  1. W CELU SPRAWDZENIA JAKOŚCI WYKONYWANYCH PRZEZ NAS PUDEŁEK, MOŻEMY NIEODPŁATNIE WYSŁAĆ DO PAŃSTWA WZORY.
  2. ZA PRZEPAKOWANIE PALETY NA WYSOKOŚĆ 1 METRA DOPŁATA 50 ZŁ. ISTNIEJE TAKŻE MOŻLIWOŚĆ PIĘTROWANIA TYCH PALET W CELU OPŁATY TRANSPORTOWEJ ZA 1 PALETĘ (MIEJSCE PALETOWE).
  3. MOŻEMY DLA PAŃSTWA MIKSOWAĆ TOWAR NA PALETACH. DOPŁATA PRZY ODBIORZE WŁASNYM ZA MIKST 100 ZŁ.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages