PUDEŁKA

RODZAJE PUDEŁEK KARTONOWYCH

Podział pudełek kartonowych na pomniejsze rodzaje ustaliła Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondule, w skrócie FEFCO). W stworzonym przez nią katalogu opisanych jest dziewięć kategorii produktów – w każdej poza pierwszą i ostatnią znajdują się pudełka, do wytworzenia których zastosowano inną technologię. Każdy dostępny w sprzedaży model pudełka opisany jest przy pomocy czterech cyfr – dwie pierwsze z nich oznaczają kategorię, do której należy.

Wzory i rodzaje pudeł znajdą Państwo w KATALOGU FEFCO (PDF) - tektura falista i KATALOGU ECMA (PDF) - tektura lita.

Kategorie pudełek kartonowych:

 • 02 – są to pudełka klapowe, najprostsze pod względem konstrukcji. Zamyka się jej poprzez odpowiednie złożenie górnych i dolnych klap, lub sklejenie ich przy pomocy taśmy klejącej.
  fefco 201
 • 03 – to pudełka dwuczęściowe, zamykane za pomocą wieka stanowiącego oddzielny element. Wykorzystuje się je np. w charakterze opakowań na buty.
  fefco 300
 • 04 – czyli pudła składane, ich cechą charakterystyczną jest fakt, że do ich złożenia nie jest wymagane klejenie ani szycie.
  fefco 400
 • 05 – podobnie jak pudła dwuczęściowe pudła z tej kategorii składają się z dwóch osobnych części, które wsuwają się w siebie. Najlepszym przykładem pudełek tego rodzaju są pudełka na zapałki.
  fefco 500
 • 06 – do tej kategorii zaliczane są pudełka wytrzymałe, czyli takie, które dzięki swej konstrukcji są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Składa się je z kilku oddzielnych elementów, w tym części środkowej, stanowiącej boki, dno i wieko, oraz kilku oddzielnych elementów bocznych. Do ich kompletnego złożenia potrzebne jest klejenie lub szycie.
  fefco 600
 • 07 – to pudła jednoczęściowe, sklejane, gotowe do użycia po rozłożeniu, niektóre z modeli pudeł w tej kategorii posiadają przymocowane do korpusu wieko.
  fefco 700

W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

WARUNKI WSPÓŁPRACY I REJESTRACJA

Rejestracja

 1. Proszę wypełnić KRÓTKI FORMULARZ REJESTRUJĄCY Państwa Firmę w naszej bazie danych.

Zamówienia

 1. Proszę złożyć zamówienie otwarte zgodnie z ofertą. Potwierdzimy realizację po zapłaceniu faktury proforma i skorzystacie Państwo z rabatu.
 2. Jeżeli chcą Państwo kupować na termin płatności prosimy przesłać dokumenty dla faktora i poczekać 14 dni na przyznanie limitu.
 3. W celu zapewnienia ciągłości dostaw, możecie Państwo złożyć jednorazowe zamówienie na ilości i rodzaje opakowań, które będziecie zamawiać w danym miesiącu. Zapewni to odpowiedni zapas który ułatwi szybką i terminową realizację zamówień.
 4. Wyprodukowanie deklarowanych ilości trwa 10 dni roboczych. Palety z opakowaniami zabezpieczone będą folią stretch.
 5. Zamówione towary możemy dla państwa przechowywać w naszym magazynie. Więcej informacji w zakładce MAGAZYNOWANIE.
 6. Minimum logistyczne przy odbiorze własnym i wysyłce, to 1 paleta danego rodzaju opakowania.

Oferta

 1. Po rejestracji wyświetlą się Państwu ceny naszych produktów. W celu sprawdzenia jakości  wykonywanych przez nas pudełek, możemy nieodpłatnie wysłać do Państwa wzory.
 2. Jeżeli chcą Państwo zamówić wyroby których nie ma w naszym cenniku prosimy o przesłanie zapytania ofertowego lub dostarczenie wzorów opakowań, a my zrobimy projekt i wycenę.
 3. Jeżeli nie wiecie Państwo jak opakować swoje produkty, możecie skorzystać z usługi projektowania opakowań i wykonania wzorów. Więcej informacji w zakładce PROJEKTOWANIE OPAKOWAŃ oraz PRODUKCJA WZORÓW.

Płatność

 1. Przedpłata.
 2. Termin 45 dni - w przypadku zgody klienta na faktoring bankowy bez regresu z ubezpieczeniem oraz pozytywną weryfikacją banku dla zgłoszonego limitu kredytowania

DOSTAWA

 1. Po zrealizowaniu Państwa zamówienia, wystawiamy FV i skontaktujemy się w celu awizacji odbioru własnym transportem lub umówimy termin dostawy. Cennik usług transportowych w zakładce TRANSPORT.
 2. Możecie też Państwo skorzystać z usługi magazynowania. Więcej informacji w zakładce MAGAZYNOWANIE.
ILOŚĆ PALETCENA NETTO
ZA SZTUKĘ [PLN]
11 i więcej70,00
6 - 1080,00
1 - 5100,00
MIX PUDEŁEK NA PALECIE200,00

* CENA PALETY 1200 x 800 - 15 ZŁOTYCH

RABATY

 1. Jeżeli skierujecie do nas firmę, która skorzysta z naszej oferty, dostaniecie Państwo 5 % prowizji od kwoty pierwszego zrealizowanego zamówienia przez polecaną Firmę, w formie rabatu rozliczonego przy kolejnym Państwa zamówieniu.
OBRÓT MIESIĘCZNY NETTO [TYS.]RABAT [%]
707
606
505
404
303
202

* RABAT BĘDZIE ROZLICZANY KWARTALNIE PO WERYFIKACJI TERMINOWOŚCI ZAPŁATY

 1. W CELU SPRAWDZENIA JAKOŚCI WYKONYWANYCH PRZEZ NAS PUDEŁEK, MOŻEMY NIEODPŁATNIE WYSŁAĆ DO PAŃSTWA WZORY.
 2. ZA PRZEPAKOWANIE PALETY NA WYSOKOŚĆ 1 METRA DOPŁATA 50 ZŁ. ISTNIEJE TAKŻE MOŻLIWOŚĆ PIĘTROWANIA TYCH PALET W CELU OPŁATY TRANSPORTOWEJ ZA 1 PALETĘ (MIEJSCE PALETOWE).
 3. MOŻEMY DLA PAŃSTWA MIKSOWAĆ TOWAR NA PALETACH. DOPŁATA PRZY ODBIORZE WŁASNYM ZA MIKST 100 ZŁ.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages